Misja gospodarcza w Gruzjii

07 kwietnia 2011
Aktualności

FORUM BIZNESOWE
BUDOWNICTWO-INSTALACJE-METAL-ENERGETYKA-WYPOSAŻENIE WNĘTRZ-MEBLE
23-27 luty 2011
Gruzja – Tbilisi

W dniach 23-27 odbyło się spotkanie w Tbilisi z przedstawicielami Polskiego i Gruzińskiego Biznesu. W seminarium udział wzięli przedstawiciele kilku polskich firm zainteresowanych rynkiem gruzińskim, oraz przedstawiciele Polskiej Ambasady, Gruzińskiej Krajowej Agencji Rozwoju, jak również Wolnej Strefy Ekonomicznej ”RAKIA GEORGIA”

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim odwiedzającym nas firmom za owocne spotkanie i wierzymy, że realizacja wspólnych zamierzeń przyczyni się do dalszego rozwoju naszych firm.

Notatka na temat stosunków gospodarczych Polski z Gruzją
Podstawowe informacje, sytuacja gospodarcza Gruzji
Powierzchnia: 69,7 tys. km2
Ludność: ok. 4,38 mln
Stolica: Tbilisi (ok. 1,3 mln mieszkańców)
Waluta: Lari (GEL)
Prezydent Gruzji – Mikheil Saakaszwili
Premier Gruzji – Nika Gilauri
Członkostwo w ważniejszych ugrupowaniach międzynarodowych: ONZ, BŚ, MFW, WTO, EBOR, GUAM, BSEC. Gruzja posiada szereg podpisanych umów o ułatwieniach handlowych:
- GSP+ z UE
- FTA z krajami WNP oraz Turcją,
- MFN z krajami członkowskimi WTO,
- GSP z USA, Kanadą, Japonią, Szwajcarią i Norwegią,
Podstawą współczesnej gospodarki gruzińskiej jest uprawa owoców cytrusowych, winogron, herbaty, orzechów laskowych, warzyw i trzody chlewnej. Do głównych gałęzi przemysłu tego kraju zaliczyć należy przemysł hutniczy, lotniczy, wydobywczy (mangan i miedź), chemiczny oraz produkcję wina i wód mineralnych, wyrobów drewnianych, komponentów maszyn i urządzeń elektrycznych.

Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Close